Serdecznie zapraszamy na debatę Instytutu Zmian pt. „Polskie elektrownie jądrowe a budowa gazoportu. Czy wielkie projekty energetyczne mają w Polsce szanse na sukces?”

Czy w świetle doświadczeń związanych z budową gazoportu Polska jest przygotowana na realizację programu dotyczącego budowy elektrowni jądrowych? Na jakim etapie znajdujemy się obecnie? Czy te wielkie inwestycje energetyczne ostatnich lat są w stanie zapewnić niezależność i bezpieczeństwo energetyczne kraju? 

Na te i inne pytania będziemy chcieli odpowiedzieć podczas naszej debaty.

Miejsce i czas:
2 czerwca 2015 r. godz. 18:00
Wydział Nauk Ekonomicznych UW
Długa 44/50 Warszawa
Aula B

Nasi prelegenci:
dr inż. Lech Małecki – autor ekspertyz z zakresu energetyki jądrowej, dyrektor Departamentu Energetyki w Ministerstwie Gospodarki (zainicjował Zespół do spraw energetyki jądrowej przy MG w 2006 r.) i Radca Ministra w Departamencie Energii Jądrowej

Marcin Jastrzębski – były prezes PERN i spółki Sarmatia (skupiającej udziałowców rządowych z Ukrainy, Azerbejdżanu, Kazachstanu, Polski w celu budowy ropociągu), były doradca zarządu PGNiG, były prezes Gazoprojektu

Robert Soszyński – Członek Rady Nadzorczej delegowany do czasowego pełnienia funkcji Wiceprezesa Zarządu spółki Polskie LNG S.A.